Izba Architektów - strona gÂłówna
Data dodania: 28.02.2022 | Aktualizacja: 01.03.2022, 14:32:43

Apel o wsparcie dla architektów ukraińskich w obliczu sytuacji politycznej

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy Architekci IARP

 

W związku z sytuacją stanu wojny na terenie Ukrainy informujemy, iż Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów RP wystosowało na ręce Pana Oleksandra Pavlovich Chizhevsky’ego Prezydenta Narodowego Związku Architektów Ukraińskich pismo z zapewnieniem wsparcia dla architektów ukraińskich w obliczu sytuacji politycznej, w jakiej znalazł się ich kraj i jego obywatele.  

Dynamicznie rozwijająca się sytuacja i przekaz informacji medialnych tak ze stanu działań wojennych, jak warunków życia obywateli Ukrainy od czasu agresji Rosji na ich kraj, a w tym wzmożona emigracja wielu osób do Polski, wskazują na konieczność udzielenia pełnego wparcia i niesienia bieżącej, niezbędnej pomocy ze strony środowiska polskich architektów dla obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami działań wojennych.

Apelujemy zatem do architektów członków Izby Architektów RP o zaangażowanie w niesienie tej pomocy zarówno indywidualnie i bezpośrednio, jak poprzez organizacje pozarządowe i inne, w imię wolności i solidarności, prawa do życia i pracy w pokoju.

Wyrażamy nadzieję, że jako reprezentanci zawodu, który buduje a nie burzy świat, również obecnie stworzymy świat w atmosferze pokoju i pomocy dla wszystkich potrzebujących, dając świadectwo przyjaźni, zrozumienia, empatii i solidarności.

Koleżanki i Koledzy architekci IARP na naszej grupie PRACA DLA ARCHITEKTA/ Warsztat Architekta, utworzyliśmy specjalny post dotyczący informacji o pracy dla architektów z Ukrainy.  https://www.facebook.com/groups/1047650402393129/
Prosimy o wstawianie w komentarzach na grupie (pod specjalnym postem), ofert o możliwości przyjęcia do pracy osób z Ukrainy. Chcemy stworzyć bazę z bieżącymi informacjami dot. pracy dla architektów.
Istnieje również możliwość ogłoszeń na portalu Warsztat Architekta w zakładce Praca/Praktyka: https://www.warsztatarchitekta.pl/praca-staz-praktyka

Z wyrazami szacunku,

   Małgorzata Pilinkiewicz, Architekt IARP               Wojciech Gwizdak, Architekt IARP
Prezes  Krajowej Rady Izby Architektów RP          Sekretarz  Krajowej Rady Izby Architektów RP

      


Załczniki: