Izba Architektów - strona gÂłówna

Aktualności

MiB pracuje nad powołaniem Narodowego Instytutu Urbanistyki i Architektury
11.11.2017

Współpraca IRM i IGPiM docelowo będzie się odbywać z formule Narodowego Instytutu Urbanistyki i Architektury. MIB pracuje nad projektem rozporządzenia o połączeniu Instytutu Rozwoju Miast i Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Narodowy Instytut Urbanistyki i Architektury.

Informacja
20.10.2017

Rada Ministrów przyjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Budowa Muzeum Historii Polski w Warszawie”, przedłożoną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Na wniosek ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka premier Beata Szydło powierzyła obowiązki GINB Anicie Oleksiak.
15.08.2017

Z dniem 11 sierpnia 2017 r. z funkcji z przyczyn osobistych zrezygnował Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego Jacek Szer.
Anita Oleksiak była wcześniej m.in. dyrektorem Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa i Departamentu Orzecznictwa Administracji Architektoniczno-Budowlanej w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego.

Podsumowanie prac nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym podczas połączonego posiedzenia komisji sejmowych
14.07.2017

Na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa znajduje się podsumowanie prac nad kodeksem urbanistyczno-budowlanym, przedstawione przez podsekretarza stanu Tomasza Żuchowskiego podczas połączonego posiedzenia komisji sejmowych.

Zawiadomienie o zjeździe
29.05.2017

Do wszystkich Delegatów na XII Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Izby Architektów RP 2-3 czerwca 2017 r.

Wyniki badań próbek materiałów na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego
12.05.2017

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego informuje o zamieszczeniu na stronie internetowej GUNB wyników badań próbek materiałów budowlanych.

Uwaga! Ponad połowa przebadanych próbek materiałów otrzymała ocenę negatywną.

Prosimy o zapoznanie ...

Konkurs na projekt nowej centrali ITU w Genewie
25.04.2017

Sekretariat Generalny Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (SG International Telecomunication Union ITU) poinformował kraje członkowskie ITU (decyzja 588 ITU Council) o ogłoszeniu konkursu dotyczącego projektu architektonicznego na budowę nowej centrali ITU w Genewie w Szwajcarii w postaci przebudowy budynku ITU Varembé.
Termin składania ofert mija 5 maja 2017 r. 

Młodzi w architekturze - od edukacji do prawa wykonywania zawodu architekta
14.04.2017

"Młodzi w architekturze - od edukacji do prawa wykonywania zawodu architekta" XIII Międzynarodowa Konferencja Izb Architektów Krajów Europy Środkowej i Wschodniej - spotkanie robocze Grupy V4 - Katowice 21-22 kwietnia 2017 r.

Konkurs o nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie rewitalizacji oraz plebiscytu na najlepsze projekty i przedsięwzięcia rewitalizacyjne
31.03.2017

Konkurs o nagrodę Ministra Infrastruktury i Budownictwa ma na celu wskazanie najlepszych przykładów projektów, dokumentów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które będą mogły służyć za wzór dla następnych działań na tym obszarze. Szczegółowe informacje o Konkursie na stronie internetowej MIB.

Mieszkanie +
31.03.2017

23 marca 2017 r. rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na rozwiązania architektoniczno-technologiczne w ramach programu Mieszkanie +.

Informacja
03.02.2017

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Mamy przyjemność poinformować, iż Izba Architektów Rzeczpospolitej Polskiej objęła honorowy patronat nad Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Architektury BUDMA 2017, które można odwiedzać w dniach 7 - 10 lutego 2017. Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Izba Architektów RP przygotowały interesujące wydarzenia dla architektów, w tym: Strada di Architettura, czyli prezentacja w szczególny i inspirujący sposób produktów oraz rozwiązań charakteryzujących się unikatowym designem, funkcjonalnością i jakością; warsztaty i konkursy dla młodych adeptów sztuki architektonicznej; Gra Miejska – rywalizacja i zabawa w niecodziennych okolicznościach, a także debatywykłady znakomitych architektów i spotkania nieformalne.

W stoisku targowym Izby Architektów RP będzie można otrzymać materiały informacyjne,  podyskutować z przedstawicielami redakcji czasopisma Zawód:Architekt i spotkać się z kolegami architektami. 

Z programem można się zapoznać pod linkiem: http://www.budma.pl/pl/polecane_wydarzenia/forum_architektury/

Z koleżeńskimi pozdrowieniami
Krajowa Rada Izby Architektów RP

Narodowy Program Mieszkaniowy
20.12.2016

27 września 2016 r. Rada Ministrów zaakceptowała uchwałę nr 115/2016 w sprawie przyjęcia Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Komunikat
03.11.2016

Zawiadomienie o VIII Programowo-Budżetowym Krajowym Zjeździe Izby Architektów RP oraz VII Nadzwyczajnym Krajowym Zjeździe Izby Architektów RP 2-3 grudnia 2016 r.

Powstała Główna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna
28.10.2016

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk powołał Główną Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. Przewodniczy jej arch. Piotr Gadomski.

70-lecie WBiA Politechniki Szczecińskiej i ZUT w Szczecinie
07.09.2016

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi obchodów 70-lecia Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Spartakiada Architektów 2016 odwołana
01.07.2016

Organizatorzy Spartakiady Architektów 2016 z przykrością informują, że ze względu na zbyt małą ilość zgłoszonych osób zmuszeni są odwołać organizację zawodów zaplanowanych na początek lipca tego roku.

Ankieta socjologiczna - preferencje estetyczne architektów
08.06.2016

Redaktor Błażej Prośniewski, kontynuując tematykę z książki "Gust nasz pospolity", bada preferencje estetyczne architektów. Przygotował ankietę internetową i zwrócił się do naszego środowiska z prośbą o wzięcie udziału w badaniu. Wypełnienie anonimowego kwestionariusza zajmuje 10-15 minut. Autor nie zaprzeczył, że przygotowuje książkę "Preferencje estetyczne architektów w Polsce"...

Kwestionariusz znajduje się pod adresem: http://www.survio.com/survey/d/F2D7N5E2V6A5I9B4N

Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w opinii wiceministra T. Żuchowskiego
08.06.2016

Podczas majowego posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego, wiceminister Tomasz Żuchowski przedstawił informacje o funkcjonowaniu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Najważniejszymi problemami są:

  • Skomplikowane i złożone przepisy systemu planowania w Polsce;
  • Brak wyważenia między interesem publicznym a interesami prywatnych podmiotów;
  • Zbyt wiele odszkodowań i brak finansowania planowania przestrzennego;
  • Złe studia, mało planów i wypaczona idea decyzji o warunkach zabudowy.

Minister krytycznie odniósł się do obecnego systemu, w szczególności do spójności między poziomami, określając go jako „bezwładny”. Więcej pod linkiem: http://urbnews.pl/ustawa-o-planowaniu-zagospodarowaniu-przestrzennym-28-powierzchni-polski-pokryte-planami-miejscowymi/

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o umowach koncesji na roboty budowlane lub usługi, przedłożony przez Ministra Infrastruktury i Rozwoju.
31.05.2016

Nowe regulacje wdrażają do polskiego prawa przepisy dyrektywy 2014/23/UE w sprawie udzielania koncesji (tzw. dyrektywa koncesyjna), której celem jest ograniczenie niepewności prawnej przy zawieraniu umów koncesji oraz ułatwienie realizacji projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w obszarach infrastruktury i usług strategicznych, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszego stosunku jakości do ceny. Ze względu na wynikającą z dyrektywy koncesyjnej skalę zmian opracowano projekt nowej ustawy. Zastąpi ona ustawę obowiązującą od 2009 r.

Zawiadomienie o zjeździe
09.05.2016

Do wszystkich Delegatów na XI Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Izby Architektów RP i VI Nadzwyczajny Krajowy Zjazdu Izby Architektów RP 10-12 czerwca 2016 r.

1  ...  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18    ...  21